Niezawodne i Innowacyjne Systemy Bezpieczeństwa Gazowego
PL EN

Historia

Firma Atest Gaz została założona przez Zygmunta Pachole w 1973 r. w Borzęcinie, jako przedsiębiorstwo specjalizujące się w technice gazowniczej.

W 1992 r. w Gliwicach powstała Pracownia Pomiarów i Automatyki, będąca oddziałem Atest-Gaz, której zarządzanie objął syn Zygmunta Pachole, Aleksander wraz z małżonką Małgorzatą – obecni właściciele firmy. Pracownia zajmowała się początkowo elektronicznymi układami regulująco-zabezpieczającymi do urządzeń grzewczych, a po przekształceniu w 1996 r. w niezależny podmiot jako Zakład Automatyki i Elektroniki Atest-Gaz, zaczął specjalizować się w systemach detekcji gazów palnych i toksycznych. Od 2008 r. firma funkcjonuje jako spółka jawna Atest-Gaz A.M.Pachole.

Od początku działalności właściciele Atest-Gaz stawiali na wiedzę, kompetencje, wysoką jakość, innowację i inwestycje w najnowsze technologie, zatrudniając wysoko wykwalifikowany zespół ludzi, będących pasjonatami w swojej branży, rozwijając własne laboratorium badawcze, a także budując relacje z zachodnimi partnerami.

Wartości te wraz z poczuciem odpowiedzialności za oferowane rozwiązania, zaangażowaniem, otwarciem na potrzeby klientów - są nadal wiodące dla właścicieli i całego zespołu firmy.